Softveri

Hikvision: Top sedam trendova u industriji sigurnosti

Inovacije otvaraju put pametnijim i proaktivnijim sigurnosnim rješenjima koja ne samo da su robusna već zadovoljavaju i zahtjeve korisnika te su jednostavna za korištenje. Ove će godine sedam trendova, smatraju stručnjaci Hikvisiona, imati značajan utjecaj na sigurnosnu industriju.

Pripremio: Odjel marketinga, Hikvision Adriatic; E-mail: adriatic-malta@hikvision.com

Sigurnosna industrija u novoj 2024. godini predstavlja uzbudljiv krajolik kojim aktivno plovimo. Kroz prihvaćanje tehnoloških inovacija i prilagođavanje evoluirajućim društvenim potrebama, svjedoci smo konvergencije naprednih tehnologija poput umjetne inteligencije (AI), Interneta stvari (IoT) i analize velikih podataka. Ove inovacije otvaraju put pametnijim i proaktivnijim sigurnosnim rješenjima koja su robusna, jednostavna i zadovoljavaju zahtjeve korisnika. Stoga predstavljamo sedam najvećih trendova koji će ove godine ostaviti traga na sigurnosnu industriju.

AI potpora perceptivnim sposobnostima strojeva

Danas je to posve jasno, umjetna inteligencija ubrzava transformaciju sigurnosne industrije poboljšavanjem perceptivnih sposobnosti strojeva. To je moguće zahvaljujući integraciji s vidljivom svjetlošću, zvukom, rendgenskim zrakama, infracrvenim svjetlom, radarom i drugim tehnologijama. Primjer toga je tehnologija umjetne inteligencije za obradu slika (AI-ISP), koja revolucionira videosnimanje i pruža visokokvalitetne vizuale putem inteligentnog smanjenja šuma. To omogućuje jasnije slike sa širokim dinamičkim rasponom i oštrim detaljima, čak i u uvjetima slabog osvjetljenja, što smanjuje ovisnost o dodatnom osvjetljenju i dovodi do učinkovitijih odgovora u raznim situacijama.

AI aplikacije postavljaju temelje za revoluciju u raznim industrijama

Prošle je godine napredak u velikim AI modelima poboljšao sposobnost interpretacije kompleksnih situacija korištenjem raznolikih podataka. Vjerujemo da ovaj napredak stvara mogućnosti za prilagođenija AI rješenja u različitim sektorima, uključujući proizvodnju, energetiku, zdravstvo i obrazovanje. Utemeljene na otvorenim platformama i naprednim algoritmima, modernije arhitekture olakšavaju besprijekorno usvajanje umjetne inteligencije u nizu različitih vertikala. To potiče suradnju i stvara inovativni ekosustav za tehnološki napredak.

Utemeljene na otvorenim platformama i naprednim algoritmima, modernije arhitekture olakšavaju besprijekorno usvajanje umjetne inteligencije u nizu vertikala

Konvergencija računalstva u oblaku i na rubu mreže

Konvergencija računalstva u oblaku i rubnog računalstva pokreće pojavu bržih i učinkovitijih usluga. To dovodi do inteligentnih rješenja u stvarnom vremenu, poput pametnije kontrole perimetra i praktičnijeg upravljanja sigurnosnim sustavima u oblaku, osnažujući nas s trenutnom analitikom i boljim odlučivanjem. Platforme temeljene na oblaku također minimiziraju ulaganja u hardver i nude skalabilne opcije za tvrtke svih veličina i proračuna, smanjujući početne i kontinuirane troškove.

Digitalni blizanci revolucioniraju poslovno upravljanje

Digitalni blizanci virtualni su modeli koji simuliraju scenarije stvarnog svijeta u stvarnom vremenu. Integrirajući se s AIoT-om, računalstvom u oblaku i drugim tehnologijama, pružaju nam dinamične uvide o performansama kao što su sigurnost, promet i potrošnja energije. To omogućuje duboko iskustvo sa sinkroniziranim vizualima, poboljšavajući učinkovitost procesa, omogućujući proaktivno održavanje te dovodeći do ušteda i boljeg upravljanja poslovanjem.

Brz napredak tehnologija zaslona

Brzo usvajanje tehnologije COB (Chip-on-Board) potiče potražnju za LED diodama male razlučivosti. Pojavljuju se i inovativna LED rješenja koja uravnotežuju nižu potrošnju energije s visokom rezolucijom, promiču neutralnost ugljika i podržavaju širu primjenu. Integrirani videozidovi u nadzornim centrima pomažu nam, primjerice, u donošenju pametnih odluka s intuitivnim prikazima. Interaktivni zasloni i digitalna signalizacija djeluju kao katalizatori digitalne transformacije u obrazovanju, poslovanju i sektorima u ekonomiji.

Sve važnija sigurnost autentifikacije digitalnog identiteta

Autentifikacija digitalnog identiteta uključuje provjeru i autorizaciju identiteta, što je ključna mjera kibernetičke sigurnosti. Akteri prijetnji koriste tehnike poput krađe identiteta, zlonamjernog softvera i društvenog inženjeringa za krađu osobnih podataka i identiteta. Kako bi zaštitili digitalne identitete, korisnici i organizacije trebali bi koristiti snažne lozinke i višestruku autentifikaciju, izbjegavati javne mreže, redovito ažurirati softver te se zaštititi od napada društvenog inženjeringa.

 Inovativne tehnologije potiču ekološku održivost

Dionici industrije sve više prihvaćaju zelene prakse da bi smanjili emisije ugljika i potrošnju resursa. To uključuje učinkovit transport proizvoda, održivo pakiranje i standardizirano korištenje komponenti. Očekujemo da će inovativne tehnologije biti korištene kako bi se povećala otpornost na klimatske promjene. Na primjer, integracijom ekoloških senzora u sigurnosne sustave možemo bolje reagirati na prirodne katastrofe poput poplava, požara, klizišta i lavina.

Platforme temeljene na oblaku minimiziraju ulaganja u hardver i nude skalabilne opcije za tvrtke svih veličina i proračuna, smanjujući početne i kontinuirane troškove

Related Posts

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *