Svijet

Tržište javne zaštite i sigurnosti dostići će vrijednost 878 milijardi dolara do 2029.

Prema najnovijim podacima Marketsandmarketsa, vrijednost tržišta zaštite i sigurnosti u javnim prostorima rast će sa 520,8 milijardi dolara u 2024. godini na 878,2 milijarde do 2029, uz godišnji rast od 11,0%.

Ovo tržište obuhvata različite usluge i tehnologije kao što su videonadzor, upravljanje hitnim situacijama, cyber sigurnost i biometrijska sigurnost. Zbog rasta terorizma i kriminala, vlade su pod pritiskom da primijene naprednije sigurnosne mjere. Istraživači naglašavaju da moderni tehnološki razvoj, kao što su IoT, vještačka inteligencija i analiza velikih podataka, može donijeti promjene u javnoj sigurnosti. Pandemija nam je donijela nove mjere javne sigurnosti, posebno u zdravstvu, dok rastuća urbanizacija i infrastrukturni projekti povećavaju potrebu za sveobuhvatnim sigurnosnim rješenjima, uključujući pametne gradove koji poboljšavaju kvalitet života.

Značajan rast segmenta usluga

Očekuje se da će segment usluga bilježiti najveći rast u narednim godinama, prvenstveno zbog upravljanih usluga. Sve veća upotreba cloud rješenja, kao što je SaaS, smanjuje početne troškove, što povećava potražnju za specijaliziranim uslugama koje podržavaju digitalnu transformaciju i koriste napredna sigurnosna rješenja s vještačkom inteligencijom, IoT-om i analitikom velikih podataka. Povećana je potreba za stalnim nadzorom, održavanjem i upravljanjem sigurnosnim sistemima, jer se sve više agencija fokusira na kritične aplikacije.

Napredna stručnost profesionalaca

Profesionalne usluge obuhvataju dizajn, konsultacije, obuku, podršku i instalaciju sigurnosnih rješenja. Stručnjaci koriste svoje znanje i iskustvo kako bi zadovoljili sigurnosne potrebe organizacija. Ponuđači usluga, kao što su IBM, Huawei i Honeywell, nude procjene rizika i implementaciju sigurnosnih rješenja prema najboljim industrijskim praksama.

Regionalne razlike

U Azijsko-pacifičkoj regiji raste potrošnja na sigurnost zbog povećanih prijetnji. Indija, Japan i Singapur uveli su nove nacionalne cyber sigurnosne politike, dok zemlje poput Kine, Australije i Singapura usvajaju napredne sisteme javne sigurnosti kao odgovor na povećane terorističke i cyber napade.

Brza urbanizacija u Kini

Kina se suočava s potrebom za naprednim nadzornim tehnologijama i upravljanjem hitnim situacijama zbog brze urbanizacije. Povećan kriminal i ekonomski rast potiču ulaganja u sigurnosnu infrastrukturu. Osim toga, projekti masovne infrastrukture otvaraju nove prilike za poboljšanje sigurnosnih mjera, dok vlade balansiraju između zaštite privatnosti podataka i sigurnosti.

Ključni igrači

Ključni igrači na globalnom tržištu zaštite i sigurnosti u javnim prostorima su: Cisco, Honeywell, Motorola, Siemens, NEC, Thales, Hexagon, Ericsson, Huawei, Atos, Idemia, General Dynamics, ESRI, L3harris Technologies, Alcatel-Lucent, BAE, Verint, SAAB, Nice, Teltronic, Secure Passage, Fotokite, Onsolve, Barrier1, Iotas, Veoci, i Cityshob.

Related Posts

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *